ZESTAWY GAŚNICZE - SYSTEMY GASZENIA GAZAMI OBOJĘTNYMI: IG-541, IG-01, IG-100, IG-55

Certyfikat: CNBOP, Właściciel certyfkaktu: aFLAME sp. z o.o.

SUG: Gazy obojętne IG-01, IG-55, IG-100, IG-541

Stałe urządzenia gaśnicze (SUG) roznóżnia się w zależności od ciśnienia pracy tj.AF-200 (system 200 barowy) oraz AF-300 (system 300 barowy). Systemy są oparte o technologie redukcji ciśnienia na wylocie z zaworu butlowego, a nie o kruzę centralną.  Systemy AF-200 i AF-300 wymagają  mniejszych powierzchni odciążających, niż systemy oparte o kryzę centralną.

Systemy AF-200 i AF-300 są zbudowane są w oparciu o zbiorniki ciągnione o pojemności 80 litów o ciśnieniu pracy 200 i 300 bar oraz zbiorniki 140 litrów o ciśnieniu pracy 300 bar. Dostarczane zbiorniki posiadają europejskie certyfikaty TPED.

Systemy mają doposzczenia jako jedno- i wielostrefowe. Każdy zbiornik posiada wizualny i elektryczny monitoring ciśnienia. Zestawy gaśnicze  na gazy obojętne, charakteryzują się zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0), a potencjał efektu cieplarnianego wynosi jeden (GWP=1).

Dysze gaśnicze:

- standarowe oraz

- dysze akustyczne dedykowane dla pomieszczeń DATA Center.

Rozwój technogii dysków magnetycznych HDD spowodowała, iż stały się one bardzo wrażliwe na różne czynniki zewnętrzne. Procesowi gaszenia gazami obojętnymi towarzyszy wypływ środka gaśniczego przez dysze, podczas kórego tworzy się ciśnienie akustyczne. Ciśniene to może mieć negatywny wpływ na pracę dysków HDD. Poziom fali akustycznej podczas gaszenie może być wyższy od wytrzymałości dysków na nią. Aby temu przeciwdziałać skonstruowano i przebadano w VdS dysze akustyczne, które tłumią poziom ciśnienia akustycznego poniżej bezpiecznej granicy.

 

Stałe urządzenie gaśnicze AF-200 i AF-300.pdf

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij